Kişiler en değerli eşyaları olan piyanolarını hiçbir zarar görmeden taşımak isterler. Piyanolar oldukça hassas ve zarar görmeye müsait eşyalar olduğundan piyano taşıma büyük bir dikkat ve özveri gerektirmektedir. Nakliyat firmaları piyanoları son teknolojik aletlerle birlikte taşıyarak hata olmasına fırsat vermeyecek şekilde hizmet vermektedir.

Çoğu piyano oldukça ağır olup insan gücünün yetmediği ağırlığı sahiptir. Bunun için piyanolar özel asansör ve aparatlarla taşınarak araca yüklenmektedir. Taşıma esnasında çarpma ve darbelere karşı piyanolar dikkatli bir şekilde ambalajlanarak yine aynı titizlikle istenilen yere ulaştırılmaktadır.

Piyano Taşıma Hizmeti

Piyano taşıma hizmeti veren firma çalışanları gerekli donanıma sahip, tecrübeli ve profesyonel kişilerdir. Piyanonun hiçbir zarar görmeden yerine ulaştırılması için oldukça dikkatli çalışarak tüm ihtimalleri göz önünde bulundurmaktadırlar.

Piyano taşıması yaparken bazı olumsuz durumlar meydana gelebilmektedir.

  • Piyanonun telleri koparak zarar görebilme durumu söz konusu olabilmektedir.
  • Piyano üzerinde çizilmeler meydana gelebilmektedir.
  • Piyanoda çatlamalar olabilmektedir.

Nakliyat firmaları bu tür durumların meydana gelmemesi için olabildiğince titiz ve dikkatli bir şekilde çalışmalarına devam etmektedirler.

Nakliye firmaları piyanoyu sigortalayarak taşıma esnasında zarar görmesi durumunda zararı karşılama garantisi verirler. Müşteri memnuniyeti her zaman ön plandadır. Bu nedenle müşteri dikkatli bir şekilde dinlenerek ne istediği ve nasıl bir hizmet almak istediği anlaşılabilmektedir.

Piyano taşıması yapacak olan nakliye firmaları ilk olarak ekspertiz yardımı ile piyanoyu yerinde inceler. Piyanonun büyüklüğü ve ağırlığına göre ne şekilde ve nasıl bir araçla taşınacağına karar verilir.

Piyanolar farklı büyüklüklerine sahip olup, farklı ağırlıklara sahiptirler. Piyanonun büyüklüğü, ağırlığı ve taşınacağı yer nakliyat ücretini belirleyen en önemli unsurlardan olmaktadır. Çalışılacak olan firmanın niteliği ve sektördeki yeri de nakliyat ücretlerini doğrudan etkileyen diğer durumlar arasında yer almaktadır.

Piyano taşıma hizmeti alınmak istenen firma, detaylı bir şekilde yapılacak araştırma sonucu belirlenmelidir. Bunun için firmalara ait internet sitesi üzerinde yer alan iletişim bilgileri aranılarak gerekli tüm bilgiler alınabilmektedir. Site üzerinde verilen hizmetlere dair detaylar da yer alıp, buradan pek çok bilgiye kolaylıkla ulaşmak mümkün olmaktadır.